Barátkozás az Arduino Uno mikrovezérlővel

Az Arduino nagyon népszerű az elektronikával és robotikával hobbi szinten foglalkozók körében és egyben remek eszköz az informatika és programozás világának megismertetésére. Hogy mire használjuk, az csak a kreativitásunktól függ. Legyen az egy egyszerű futófény, infravörös távirányító, robotvezérlés, de rákapcsolhatunk LCD-paneleket, szenzorokat vagy akár szervomotorokat is.

A foglalkozások alkalmával három egyszerű arduinós programmal és kapcsolással ismerkedhetnek meg a gyermekek:

  1. LED-villogtatás

    Rövid leírása: három LED-izzó (piros, sárga és zöld) 0,5 másodperces fel- és lekapcsolását végezzük el. A három LED egyszerre villan fel és kapcsolódik le. A felvillanások ideje 0,2 másodperc.

  2. LED kígyó

    Rövid leírása: a háromszínű LED segítségével a közlekedési jelzőlámpa működését szimuláljuk. Ezután a zöld lámpa kapcsolódik fel és először 6 másodpercen keresztül folyamatosan világít.

  3. Közlekédi lámpa

    Rövid leírása: a háromszínű LED egymás után való felvillanása balról jobbra, majd fordított irányban (piros–sárga–zöld–sárga–piros).

További látnivalók

Lézerbunker

Indul a LÉZERHARC Ózdon! Vár rátok a LÉZERBUNKER a Digitális Erőműben! Szervezzetek csapatot és gyertek játszani!

Digitális Dimenzió

Üdvözlünk a Digitális Dimenzióban! Ez itt az interaktív élmények tárháza. Állomásainkon számos olyan technológiával ismerkedhetsz meg, amelyek abban segítenek, hogy megtapasztald a virtuális és a kiterjesztett valóság élményét, valamint a mesterséges intelligencia alkalmazásának lehetőségeit.

Digitális műhely

Műhelyünkben kialakításra került egy drónszimulátor sarok, ahol a kezdő pilóták is kipróbálhatják magukat, ráérezhetnek a drónok valósághű irányítására. Ezután jöhet az éles bevetés a drónsimogatóban, ahol kollégáink segítséget nyújtanak a drónok kezeléséhez.

A MaNDAdb 3D-ben digitalizált kultúrkincseinek bemutatása

Az érdeklődő korosztály egy válogatást tekinthet meg az iskolai tananyag egyes kiemelt területeihez (történelem, hon- és népismeret – népi kultúra) kapcsolódóan a kulturális adatbázis (MaNDA adatbázis) 3D-ben digitalizált elemeiből.