Informatikatörténeti tárlat

A Digitális Erőmű ideális helyszín ahhoz, hogy a látogató ízelítőt kapjon a magyar informatika történetéből. A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság együttműködésével, az Informatika Történeti Múzeum Alapítvány gazdag gyűjteményéből kiválasztott eszközök a hazai informatikatörténet emblematikus tárgyai. Tárlatunkon megtalálhatóak a számítóközpontok jellegzetes berendezései, olyan magyar gyártóktól és fejlesztőktől, mint a Videoton, a Központi Fizikai Kutatóintézet (KFKI) és a Magyar Optikai Művek (MOM). A múlt szekrény méretű monstrumai különös ellenpontjai a zsebünkben lapuló okostelefonoknak. Láthatunk néhány tárgyat a digitális kultúra előtti világból: stencilgépet és mikrofilmolvasót. Megtekinthetjük az első személyi számítógépeket – és a világ első mikrofloppyját, Jánosi Marcell találmányát, az MCD-1- et. Negyedszáz tárgy: lépcsőfokok a digitális kultúra felé.

További látnivalók

Lézerbunker

Indul a LÉZERHARC Ózdon! Vár rátok a LÉZERBUNKER a Digitális Erőműben! Szervezzetek csapatot és gyertek játszani!

Digitális Dimenzió

Üdvözlünk a Digitális Dimenzióban! Ez itt az interaktív élmények tárháza. Állomásainkon számos olyan technológiával ismerkedhetsz meg, amelyek abban segítenek, hogy megtapasztald a virtuális és a kiterjesztett valóság élményét, valamint a mesterséges intelligencia alkalmazásának lehetőségeit.

Digitális műhely

Műhelyünkben kialakításra került egy drónszimulátor sarok, ahol a kezdő pilóták is kipróbálhatják magukat, ráérezhetnek a drónok valósághű irányítására. Ezután jöhet az éles bevetés a drónsimogatóban, ahol kollégáink segítséget nyújtanak a drónok kezeléséhez.

Barátkozás az Arduino Uno mikrovezérlővel

Az Arduino nagyon népszerű az elektronikával és robotikával hobbi szinten foglalkozók körében és egyben remek eszköz az informatika és programozás világának megismertetésére. Hogy mire használjuk, az csak a kreativitásunktól függ.