Informatikatörténeti tárlat

A Digitális Erőmű ideális helyszín ahhoz, hogy a látogató ízelítőt kapjon a magyar informatika történetéből. A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság együttműködésével, az Informatika Történeti Múzeum Alapítvány gazdag gyűjteményéből kiválasztott eszközök a hazai informatikatörténet emblematikus tárgyai. Tárlatunkon megtalálhatóak a számítóközpontok jellegzetes berendezései, olyan magyar gyártóktól és fejlesztőktől, mint a Videoton, a Központi Fizikai Kutatóintézet (KFKI) és a Magyar Optikai Művek (MOM). A múlt szekrény méretű monstrumai különös ellenpontjai a zsebünkben lapuló okostelefonoknak. Láthatunk néhány tárgyat a digitális kultúra előtti világból: stencilgépet és mikrofilmolvasót. Megtekinthetjük az első személyi számítógépeket – és a világ első mikrofloppyját, Jánosi Marcell találmányát, az MCD-1- et. Negyedszáz tárgy: lépcsőfokok a digitális kultúra felé.

További látnivalók

Kohászati emlékhely a Digitális Erőműben Ózdon Ózdi Kohászati Üzemek Emlékhely

Az Ózdi Kohászati Üzemek Emlékhely keretén belül tablók, korabeli dokumentumok, használati tárgyak és relikviák mesélnek az egykori gyár múltjáról, a munkások életéről.

ZeneDE – Hangszersimogató ZeneDE – Hangszersimogató gyermekeknek

A ZeneDE – Hangszersimogató szabad foglalkozás gyermekeknek: interaktív közös játék, élményalapú ismerkedés a hangszerekkel.
A program célja a hangszerek megismertetésén túl a zenei önkifejezés, a ritmusérzék fejlesztése, az együtt zenélés, együtt éneklés örömének átadása kicsiknek és nagyoknak egyaránt – mindez egy igazán egyedi helyszínen.

Domaházi Hagyományőrző Egyesület kiállítása

A Domaházi Hagyományőrző Egyesület kiállítása a pávakör több mint fél évszázados múltjának állít emléket.

Lézerbunker

Indul a LÉZERHARC Ózdon! Vár rátok a LÉZERBUNKER a Digitális Erőműben! Szervezzetek csapatot és gyertek játszani!